ПОВИСОК ИДЕАЛ

Ние сме горди на нашите производи.
Ние сме годри на нивниот супериорен квалитет, впечатлив дизајн и нашата напредна технологија.
 
Ние уживаме во нашата работа.
Ние ги почитуваме оние
кои работат со нас.
 
Но сите наши дела стои
еден најважен принцип:
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА.
 
      
VacSy – систем за вакумирање храна
Спонзорство на F1 моторни чамци - Guido Cappellini
ASTAX 10     
НОВОСТИ 
Ze-presso
Разбидете се со мирисот на кафето
Ze-presso Café ви го нуди искуството на вистинското кафе во удобноста на вашиот дом.
Zepter Lifestyle Milano
Простор на луксуз и елеганција
Zepter ја отвора најновата концепт продевница во модерниот шопинг кварт на Милано.
Active Spa Нежна пилинг емулзија
Време е за обнова на кожата!
Active Spa Нежна пилинг емулзија, состојки добиени од океанот, без парабен
Aqueena
Колку е чиста водата од вашата чешма?
Филтерот за вода со реверзна осмоза го чува вашето здравје, заштедува пари и ја штити околината.
Artzept
Artzept 2012: Откријте повеќе за Интернационалниот конкурс за дизајн за 2012
Сад за готвење за сите времиња – Прва награда 10.000 €
Artzept
Artzept изложбениот салон во Италија
Интернационалната награда за дизајн добива постојано седиште во Милано.
Artzept Интернационална награда за дизајн
Објавени добитниците на Artzept 2011 Интернационалната награда за дизајн
Првата награда од 10.000 € припадна на Леона Матејкова од Чешката Република.
Astax10
Ултимативната наука за убавината
Најмоќниот природен додаток на исхраната со уникатна формула. Здравје и добросостојба кои доаѓаат одвнатре.
Bioptron
Нов бран на светлосната терапија
Врз база на истражувањето на Рајберг Финсен наградено со Нобелова награда, BIOPTRON создаде светлосна терапија за 21. век.
Уживајте во неочекуваното. Придружете ни се на ‘joyMe.
Јахтата 'joyMe се гордее на нејзиното место на изложбата Monaco Yacht Show.
'joyMe е јахта од 50 метри која ги надминува границите на традиционалниот дизајн на јахти и претставува отелотворување на сонот и филозофијата која се провева низ секој аспект на животот на компанијата Zepter International и животите на преку 80.000.000 задоволни корисници на Zepter производите ширум светот.
Интернационална деловна конференција
Zepter: The Golden Age
Ексклузивен извештај од Zepter Интернационалната деловна конференција од земјата на фараоните.
Интензивен третман против целулит
Имајте совршена летна форма!
Интензивен третман против целулит: изгубете и до 4,6 cm од обимот на бутовите!
Накит со магнетска терапија
Убавината носи нова виталност
Исклучителен Zepter накит со магнетска терапија; нова животност и енергија
Masterpiece садови
Уживајте во вкусот на најдобрите сезонски состојки
Нови рецепти од Zepter Home Art готвачот
Masterpiece Садови
Подобро здравје, подобра форма
Без сол – без масти со револуционерниот Masterpiece систем садови за готвење
Медал на честа
Philip Zepter, претседателот и основачот на Zepter International, се придружува во друштвото на само петмината луѓе кои не се државјани на САД, а кои се одликувани со престижниот Медал на честа на островот Елис за 2011 година за неговата автентична добротворна работа и единствена Мисија на здравје
Микрофибер сет за чистење
Нападнете ја прашината во нејзиниот дом
Микрофибер сетовите за чистење ви го нудат најдобриот начин еднаш за секогаш да се ослободите од прашината во вашиот дом
Philip Zepter Yachting Timer
Не имитирај. Навигирај.
Колекција на рачни часовници конструирани да работат беспрекорно и во најтешки услови. Со вистински временски функции за трки.
Swisso Logical
Swisso Logical специјално златно издание
Чист златен луксуз за вашите раце. Осветлете ги рацете, за да заблескаат како ѕвезди.
TUTTOLUXO 6S
Како брзо да го исчистите вашиот дом и да бидете поздрави
TUTTOLUXO 6S е комплетен систем за чистење кој ви овозможува да дезинфицирате сè, на секое место.
VacSy
Vacsy, нов изглед за новата деценија
Револуционерниот систем за вакумирање храна Vacuum System има модерна боја